picture

Forum dyskusyjne

Jest to nowe forum poświęcone nowym produktom. Znajdziesz tutaj szczegółowe opinie.

picture

Szybka odpowiedź

Moderatorzy starają się jak najszybciej odpowiedzieć na zadane pytanie.

picture

Statystyki forum

Dzisiaj zarejestrowało się 5 nowych użytkowników. Aktualnie mamy już: 549.

Deski tarasowe kompozytowe

Deski tarasowe kompozytowe

Cześć! Potrzebuję się poradzić w kwestii deski na taras przy domu. Co polecacie? Naturalne drewno jest najlepszym rozwiązaniem według Was czy lepiej jednak zainwestować w jakiś kompozyt? Jeśli kompozyt, to który dokładnie bo jest ich sporo....?

Kitas 

Posty: 1

 
No niby wszyscy chwalą podłogę drewnianą ale jednak poza swoimi atutami ma też swoje wady. W domu taka podłoga przykładowo wymaga większej pielęgnacji, a drewniany taras na zewnątrz to problemy z wilgocią, skokami temperatury i tak dalej.

Oct714

Posty: 13

 
Taras to ja może będę sobie robił gdzieś za rok za dwa, póki co mam dużo innych rzeczy do ogarnięcia przy domu...chociażby dach nadaje się do wymiany i tak samo trzeba odkopać fundamenty i zaizolować bo łapią wilgoć..ech.

johncena67

Posty: 16

 
Podpowiem na taras deski od Tardex-a , dokłądnie chodzi mi o te ze strony http://tardex-wpc.pl. Różne kolory bardzo fajne desenie i faktura, ładnie to wygląda na podłodze. Deski kładłem sam szybko poszło nie była to jakaś czasochłonna męczarnia. Można u nich przy większym zamówieniu kupić deski na wymiar, nawet takie docięte na sześć metrów.

Agulinek

Posty: 13

 
No ja to widzę w sieci różne ceny za takie typowo tarasowe deski. Raz mi się pokazują podłogi za dwie stówki od metra innym razem za stówkę...ciekawy jest taki duży rozrzut w cenach z czego to może wynikać? Dodam, że mówię tylko o kompozytowych, tylko te porównuję.

norBoro

Posty: 18

 
Z tego co ja się orientuję to są deski tarasowe z naturalnego drewna które sobie potrafią poradzić z wilgocią tylko to muszą być deski zrobione z jakiegoś drewna egzotycznego z lasów tropikalnych gdzie wilgoć jest przecież przez okrągły rok.

mew soncz7777

Posty: 6

 
Myślę że od stu złotych za metr to już można dostać dobrą deskę do tarasu, jeśli ktoś sprzedaje za kilkadziesiąt złotych to bym był delikatnie mówiąc sceptyczny w kwestii jakości takiego wynalazku za grosze.

hubercikk6

Posty: 9

 
Będę chciał sobie też taras wyłożyć jakąś dobrą deską i w sumie to mam troche obaw jak taka podłoga będzie sobie radzić w perspektywie iluś tam lat. Bo że sezon czy dwa przetrwa to raczej jestem spokojny ale czy po 5 latach też będzie dobrze wyglądać, o to jest pytanie ;)

jagieloniab0000

Posty: 11

 
Często jest tak że płaci się za markę a nie za konkretną jakość deski. Dobrze znamy tę zasadę przy kupowaniu ubrań. Czasem wystarczy że jakaś bluzka ma odpowiednią markową metkę i już cena idzie mocno w górę mimo że materiał jest użyty dokładnie ten sam jak przy bluzce zrobionej przez mniej znanego producenta.

EEror123

Posty: 33